Меблі – як за ними доглядати

Щоб ваші меблі служили довго

1.1.Меблі необхідно встановлювати в сухих, теплих побутових приміщеннях, що опалюються та мають добру вентиляцію, дотримуючись температурних показників +10 + 30 градусів за Цельсієм. Відносна вологість повітря при цьому повинна знаходитися в діапазоні 40-60%. Різкі перепади температури негативно впливають на такі вироби, можуть частково пошкодити меблі чи їх елементи.

1.2. Експлуатуючи меблі, краще уникати шкідливої надмірної вологості, чи сухості в приміщенні, тим більше різкої періодичної зміни цих факторів. Такі умови, як правило, негативно впливають на цілісність та функціонал меблевих виробів та їх елементів. Тим не менш, якщо подібних умов неможливо уникнути, необхідно частіше провітрювати приміщення і по можливості використувати пристрої що нормалізують вологість.

1.3. Якщо меблі перевозилися в умовах негативної температури, або їх доставляли зібраними, необхідно одразу протерти їх чистою сухою та м’якою тканиною, щоб позбутися конденсату.

1.4.  Меблі також необхідно берегти від механічних пошкоджень. Для того, щоб захистити їх від подряпин, тріщин та інших дефектів, старайтесь не допускати падіння інших предметів на поверхню меблів.

Внашому магазині ви можете придбати такі меблі:

 Спальні  Вітальні Дитячі   Кухні  Мякі меблі  Офісні  Прихожі Шафи-купе  На замовлення
 Дзеркала

Комоди

Ліжка

Матраци

Приліжкові

Пуфи

Туалетки

Шафи

Модульні системи

Журнальні столики

Пенали

ТВ-тумбочки

 Дитячі дивани

Дитячі комоди

Дитячі ліжечка

Компютерні столи

Шведські стінки

 Кухонні кутки

Обідні столи

Стільці

Столи кухонні

Табуретки

 Вішалки

Дзеркала

Тумби під взуття

 Кухні

Шафи-купе

Мякі меблі

Меблі з масиву

  1. Догляд за корпусними та вбудованими меблями.

2.1. Поверхню меблів краще протирати  зволоженою м’якою тканиною (сукно, плюш, фланель).

2.2. Очищувати лакофарбові покриття краще махровою чи замшевою серветкою використовуючи спеціальні поліролі для лакофарбових покриттів. Можна також використовувати миючі засоби (несильні мильні розчини). Після використання миючого засобу, слід відразу протерти меблі  м’якою та сухою серветкою.

2.3. Для очищення декоративного пластику, скла, дзеркал чи інших подібних матеріалів, потрібно застосовувати спеціальні засоби, які рекомендовані для догляду за такими меблями. Якщо виникає  необхідність зняти сліди жиру, краще скористатися водним розчином денатурованого спирту. Протирати меблі слід замшевою серветкою, іншою м’якою тканиною. Неможна використовувати  абразивні чистячі засоби, допускати попадання таких розчинів в шви рамок фасадів.

2.4. При необхідності очистити штучну шкіру необхідно скористатися поролоновою губкою, або схожою м’якою тканиною. Також можна використовувати слабкий мильний розчин. Для того щоб видалити бруд і жирні плями, виробники меблів  рекомендують застосовувати засоби, які продають в магазинах побутової хімії.

2.5. Відстань між бічними поверхнями газовою або електричною плитою і меблевого виробу повинна бути не менше 25 мм (за винятком вбудованої техніки).

2.6. Категорично забороняється чистячи меблі застосовувати тверді предмети, такі як скребки, покриті пластиком або металом, а також іншими жорсткими матеріалами. Небажано використовувати миючі засоби на кислотній  основі.

2.7. Меблі слід оберігати від потрапляння на них агресивних рідин, особливо розчинників (бензин, ацетон, спирт і т. п.).  Якщо така рідина випадково потрапить на меблі, потрібно негайно витерти їх сухою тканиною.

2.8. Неможна використовувати соду, порошки, пасти, які не призначені для догляду за меблевими виробами, а також речовини що містять агресивні сполуки (масла, кислоти, луги,).

2.9. Рекомендовано якомога швидше очистити меблі від забруднення. Якщо бруд залишається на поверхні виробів на деякий час, це відразу підвищить небезпеку утворення  плям і подальшого пошкодження меблів.

2.10. Суху чистку меблів можна проводити використовуючи пилосос зі спеціальною мякою насадкою.

2.11. Неварто допускати прямого попадання на меблі гарячих предметів (посуд з окропом, праска і т.п.) або ж  довготривалого впливу на ці вироби шкідливого випромінювання, наприклад, світла потужної лампи. Забороняється встановлювати в нішах меблів джерело відкритого вогню ( бенгальські вогні, свічки, лампадки і т. п)

2.12. Вода, сама по собі, неможе завдати шкоди поверхні меблів, але вона може пошкодити другорядні матеріали. Щоб меблі служили довше, не набухали та не відклеювався пластик, потрібно відразу ж прибирати воду, яка потрапила на них, щоб вона не потрапила в шви.

2.13. Пам’ятайте, що більшість дверей шаф і тумб меблів можуть відкриватися на кут не більше 90 градусів. Будьте обережні: при спробі відкрити двері на більший кут завіси можуть вийти з ладу.

2.14. Щоб меблі служили довше не слід прикладати надмірних зусиль для того щоб відкрити двері чи шухляди, або інші рухомі частини. Їх надійну роботу можна забезпечити регулюванням завіс, або використанням мастила для направляючих чи рейок. Можна використовувати парафін або аналогічний за своїми фізико-хімічними властивостями неагресивний засіб.

2.15. Щоб запобігти поломкам ліжка, не рекомендується допускати сильних  навантажень на матрац та ламелі (стрибати по металевих чи деревяних ламелях, ставати ногами, ходити, ).

2.16. Необхідно слідкувати за тим, щоб з шухляд не випадали речі. Якщо вони потраплять в направляючі чи механізм відкривання, це призведе до заклинювання ци механізмів і виходу їх з ладу.

  1. Як доглядати внутрішніми частинами меблів. Навантаження на шухляди і полиці.

3.1. Під час експлуатації меблів, старайтесь важкі предмети  розміщувати  так, щоб розподіл навантаження був рівномірним по всій площині, а також старайтесь зберегти рівновагу ковзаючих частин шухляд.

3.1.1.Речі на полицях  розміщуйте за таким принципом:що важче – по краях, легкі – по центру.

3.1.2.Високі меблі (стелажі, колонки, багатоярусні шафи і т.д.) старайтесь навантажувати в нижніх частинах, це забезпечить кращу стійкість.

3.2. Пам’ятайте про неприпустимість статичного вертикального навантаження на полиці з ДСП (шаф стелажів і т.д.) більше 10 кг, на скляні полиці (більше 5 кг), на полки на консольних штоках – більше 5 кг, на полиці на полкотримачах 5 кг.

3.3. Щоб не перекошувалися двері, шухляди та інші предмети меблів, їх необхідно тримати закритими.

3.4. Щоб не допустити поломки механізмів розсувних дверей шаф-купе, потрібно час від часу чистити пази нижніх направляючих, це легко робити за допомогою пилососа.

При не дотриманні правил догляду меблі знімаються з гарантії.