Зборка меблів своїми руками

 

Шановні відвідувачі нашого сайту. Ви можете замовити в нас меблі зі зборкою, або придбати комплект і зібрати його самостійно. Звичайно, краще довірити цю роботу нашим спеціалістам – людям, які знають всі нюанси та мають необхідний інструмент. Та якщо по якихось причинах ви захочете збирати свої меблі самі, ми завжди готові проконсультувати вас. Якщо в якісь момент зборки вам стане щось незрозуміло, чи ви почнете сумніватися в правильності своїх дій, зателефонуйте нам і ми допоможемо розібратися. Консультації на рахунок зборки надаються з 10-00 до 22-00.

Як правило інструкція з складання меблів є в кожному наборі. Проте вона не завжди досить чітка, тому досить часто людям які ніколи не мали з цим справи не все до кінця зрозуміло. Можливо станеться таке що інструкції в упаковках не знайдеться. Тоді ви можете скачати її з нашого сайту, якщо вона буде в нашій базі, або ми відправимо вам її на електронну почту.

Спеціально для тих хто хоче зібрати свої меблі самостійно в цій статі детально описана зборка дитячої кімнати. Це досить важка зборка, та за схожим принципом збирається дуже багато вітчизняних меблів. Тому радимо вам перед тим як почати збирати меблі прочитати цю інструкцію. В ній дизайнер Чудик Тарас, який вісім років працював збиральником, досить детально описує всі процеси зборки меблів.

Всі меблеві вироби з нашого магазину доставляються в фабричній упаковці, яка заклеєна фірмовим скотчем. Якщо ви бачите, що якась з упаковок розкрита, або запакована не належним чином, чи заклеєна звичайним скотчем, то обов’язково перевірте її в присутності людини яка доставляє меблі. Як це зробити? На кожній упаковці є бірка на якій вказаний вміст цієї упаковки. Перевірте чи є всі деталі що вказані в цьому списку, а також в якому вони стані. Так само акуратно відкрийте всі упаковки на яких написано «ламкі деталі», «обережно скло» і т.п, та перевірте чи вони не пошкоджені.

Упаковки з меблями, які будуть в вас зберігатися, складайте тільки на ребро. Неможна складати їх стоячи, лежачи площиною до підлоги, на м’яку основу и т.п!

2014-07-16 10.13.13
так зберігати меблі не можна

Крок 1:

Тепер щодо самої зборки. Почніть з того, що акуратно відкрийте упаковки. Пам’ятайте, що товар без наявності упаковки зі збереженими на ній бірками поверненню та обміну не підлягає, тому зберігайте їх до кінця зборки. Але ви можете використати ці коробки для того щоб збирати на них меблі. Отже, розпаковуємо меблі та застеляємо картоном підлогу. Це захистить як підлогове покриття від можливих пошкоджень в процесі зборки, так і самі меблі. Вміст кожної упаковки складаємо окремо, щоб не переплутати деталі.

2014-07-16 10.27.39
застеляємо картоном підлогу
2014-07-16 10.27.53
складаємо деталі так щоб не поплутати

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Крок 2:

Відкриваємо упаковку з фурнітурою. Там ми бачимо все що необхідно для зборки, а також інструкцію з переліком фурнітури. В даному випадку фабрика дала тільки одну невелику банку клею ПВА. Оскільки ми будемо збирати меблі для себе, то однієї банки клею нам буде недостатньо. Фабрика дає клей тільки для тих деталей де не вкручуються конфірмати, та щоб наші меблі були міцнішими, ми будемо використовувати клей всюди. ПВА переважно є вдома в кожного, а якщо немає, то маленьку баночку за пару гривень можна купити в любому магазині.

2014-07-16 10.31.27
фурнітура

 

Крок 3:

Ми бачимо що вся фурнітура не посортована. Деякі фабрики дають шканти, конфірмати, саморізи, цвяхи і т.п, в окремих пакетиках. Тут все насипом, тому для зручності сортуємо фурнітуру. Завіси розділяємо на дві частини з допомогою фігурної викрутки. Маємо більшу основну частину, яка кріпиться до дверцят, та іншу, меншу, яку будемо кріпити до боковини. Назвемо цю частину завіси «метеликом».

foto322322
1 ручки; 2 болти для ручок; 3 шканти; 4 конфірмати; 5 склотримачі; 6 саморізи 3.5х30; 7 ніжки; 8 бочки; 9 полкотримачі; 10 саморізи 3х16; 11 фланці; 12 ключик.

 

 

 

2014-07-16 10.49.01
зліва завіси які кріаляться на фасад; зправа “метелики”

 

Крок 4:

Зборка книжкової шафи. (В цьому наборі вона трохи закручена). Для цього беремо дві її боковини(це найбільші деталі в наборі), бачимо що з одної сторони вони закромковані на торці(це перед). Ставимо їх на підлогу кромкою до кромки. Бачимо отвори на горизонтальних лініях(всього таких ліній чотири). Зверніть увагу, тут є сквозні отвори(під конфірмати) та просвердлені на половину(під шканти), в послідні заливаємо клей. В самому низу боковини є ще два отвори, розміщені по вертикальній лінії(це під цоколь) в них також заливаємо клей. Тепер, з допомогою невеликого молотка, забиваємо деревяні шканти в ті отвори куди ми заливали клей. Забивати шканти треба легенько, по-перше щоб не розбризкувати клей по хаті, по-друге, якщо покриття на якому збираються меблі мяке, шкант може вилізти з іншої сторони, а це може бути видима частина. По горизонтальній лінії ми бачимо чотири менших отвора(діаметром 4 мм), таких ліній дві, в верху та в низу. Забиваємо в них полкотримачі. По вертикальній лінії ми бачимо отвори під завіси по краях кожної боковини, ставимо на них «метелики» та закручуємо з допомогою шурупів які ми назвали «бочками». Тепер ми маємо дві готові для зборки шафи боковини.

312144345
1 боковина ліва; 2 боковина права; 3 основи нижнього відділення; основи верхнього відділення

 

 

545454343
1 отвори під шканти; 2 отвори під конфірмати; 3 отвори під завіси “метелики”.

 

 

 

 

 

2014-07-16 10.58.40
забиваємо шканти

 

 

 

 

 

 

 

2014-07-16 11.01.04
прикручуємо “метелики” пазом до краю боковини.

Крок 5:

Ми бачимо чотири основи(на фото вище). Дві з них з двома лініями отворів під шканти та конфірмати(це для верхнього відділення). Інших дві з однією лінією таких самих отворів(для нижнього відділення). Ставимо їх одна на проти одної(кромкою до кромки), заливаємо клей і вбиваємо шканти, так як в боковини. Далі, ми бачимо три трохи менші основи зі сквозними отворами по середині(діаметром 4 мм). Вбиваємо в ці отвори полкотримачі(з двох сторін). В торці цих основ ми бачимо отвори (під шканти) та трохи менші(під конфірмати). Важливо перевірити чи всі ці отвори просвердлені на необхідну глибину. Якщо вони глибокі, то нічого страшного не станеться, але якщо вони недосвердлені, то це може пошкодити меблі під час зборки(видавити шкант чи прокрутити конфірмат, який після цього вже не буде нічого тримати). Отже, беремо свердло діаметром 4 мм та досвердлюємо отвори під конфірмати(на одній основі їх чотири, по два з каждої сторони). Дальше, беремо свердло діаметром 8 мм та досвердлюємо отвори під шканти.

 

2014-07-16 11.05.39
отвори під шканти, які потрібно досвердлити

Крок 6:

Заливаємо в отвори(під шканти) клей та збираємо конструкцію верхнього відділення. Воно в нас повинно вийти таким – дві паралельні основи по середині з двома меншими основами. Далі збираємо нижнє відділення – дві паралельні основи з однією меншою основою по середині. В сквозні отвори вставляємо конфірмати та скручуємо ці конструкції з допомогою ключа(який є в наборі), або власної викрутки чи шуруповерта.

 

2014-07-16 11.22.29

 

Крок 7:

Ми бачимо що в торцях конструкцій, які ми зібрали також є отвори під шканти та конфірмати( вони служать для зєднання між собою боковин шафи). З двох боковин та двох цих конструкцій складаємо шафу та скручуємо конструкцію конфірматами.

2014-07-16 11.27.18

Крок 8:

Дальше нам потрібно закріпити задню стінку ДВП. В даному наборі вона складається з двох частин які з’єднує спеціальна планка. Для початку корпус шафи ставимо закромкованою частиною до підлоги. Обов’язково виміряємо т а виставляємо діагональ конструкції. ДВП виставляємо орієнтуючись на діагональ конструкції( ДВП може бути нерівним), якщо з одного боку задня стінка буде виступати нічого страшного, пізніше її можна буде зрізати. В даному наборі фабрика дає для кріплення задньої стінки цвяшки, тому будемо кріпити ними. Та хто хоче, може закріпити задню стінку саморізами. Тут важливо знати що грубі саморізи можуть розколоти плиту і толку від них буде менше ніж від цвяхів. Для цієї мети потрібно використовувати саморізи 3х20 під насадку PZ-1. Закріпивши одну частину ДВП, вставляєм на її край з’єднувальну планку і вставляєм в неї іншу частину ДВП. Перед тим як підняти шафу прибиваємо з низу маленькі ніжки чорного кольору з цвяхом по середині.

 

2014-07-16 11.29.35

Важливо! В наборі може бути ДВП білого кольору, або кольору корпусу меблів, та звичайне сіре. Кольорова або біла задня стінка монтується на ту частину меблів де є відкриті відділення, відповідно сіра, там де закриті.

Зборка шафи для одягу.

Крок 1:

Так як і в першій шафі ставимо боковини на підлогу. Вбиваємо шканти та полкотримачі. В низу боковини бачимо мітки під шухляди. Ставимо на них направляючі(коліщатком до низу) та прикручуємо саморізами 3х16. В самому низу бачимо чотири отвори( це під нижні цоколі), в недосвердлені вливаємо клей та вбиваємо шканти. В верху нам потрібно прикрутити флянці під трубу для одягу. Для цього виставляємо дві боковини рівно одна проти одної. Впритул до полкотримачів що вверху ставимо нижній цоколь(він допоможе нам прикрутити фланці на необхідній висоті. Ставимо фланці впритул до цоколя і відміряємо від незакромкованого краю боковини до центрального отвора фланця 20 см. Кріпимо фланці саморізами 3х16.

 

2014-07-16 11.54.17
прикручуємо направляючі коліщатком до низу

 

2014-07-16 11.54.27
виставляємо фланці

 

 

2014-07-16 11.56.47
міряємо від незакромкованого краю

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Крок 2:

Ця шафа збирається набагато простіше від попередньої. Ставимо на одну боковину дві основи, два цоколя та вставляємо в фланець трубу. Зверху ставимо другу боковину та скручуємо конструкцію конфірматами. Кріпимо задню стінку, прибиваємо ніжки та піднімаємо шафу.

 

2014-07-16 12.34.53

Зборка кутового закінчення.

Крок 1:

Насправді тут нема нічого складного. Беремо дві боковини з ДСП та кутові полички з МДФ та скручуємо їх з допомогою конфірматів. Полички прикручуємо кольоровою стороною до верху, тільки верхню прикручуємо навпаки. Кутове закінчення можна збирати як на лівий так і на правий бік, тому перед зборкою потрібно вирішити як буде стояти дитяча.

 

2014-07-16 12.50.04

Зборка стола.

Крок1:

Розкладаємо на підлозі дві боковини. Одна з них з отворами під «метелики», інша під направляючі. По середині між ними ставимо трохи меншу основу з мітками під направляючі, ставимо її кромкою до кромки тієї боковини яка з мітками під направляючі. Кріпимо направляючі. Дальше беремо дві основи(верхню та нижню). Вони з однією лінією отворів під шканти та конфірмати кожна. Але ми бачимо що отвори не по центру, а трохи зміщені. Менша частина піде під шухлядки а більша під дверцята. Складаємо конструкцію до купи(головне не перепутати і не зібрати таким чином що відділення під дверцята буде меншим ніж те що під шухлядки). Кріпимо задню стінку і стіл готовий.

 

 

2014-07-16 12.56.002014-07-16 13.17.102014-07-16 13.31.12

Вирівнювання шаф.

Якщо підлога нерівна то шафи також будуть стояти нерівно. Фабрика реалізовує меблі з розрахунку що вони будуть стояти на рівній підлозі, тому ніяких елементів кріплення не передбачає. Можна вирівнювати секції підкладаючи під ніжки кусочки ДВП, та це довго та не ефективно. Щоб було менше мороки потрібно заздалегідь придбати щонайменше шість між секційних стяжок. Дальше нам потрібно вирівняти шафи, скрутити їх струпциною, або попросити когось щоб потримав та просвердлити два отвори(один внизу інший вверху) діаметром 8мм. Дальше скручуємо між собою дві шафи та кутове закінчення. Це буде самий надійний варіант. Та якщо стяжок немає під рукою можна скрутити секції само різами 3.5х30.

Монтаж кришки стола.

Кришка стола ставиться на полку нижнього відділення книжкової шафи з одного краю та на сам стіл з іншого. Закріпити кришку зі сторони шафи можна з допомогою саморізів 3.5х30, а як це зробити зі сторони стола виробник не продумав. Та ми можемо закріпити кришку за допомогою двох металічних чи пластмасових кутників. Для цього виставляємо її рівно та знизу прикручуємо кутниками до боковини стола.

Зборка шухляд.

Корпус шухляди складається з двох боковин та двох основ. Розкладаємо боковини шухляд на підлогу. Бачимо що одна сторона закромкована(верх), а інша ні(низ). В боковині шухляд в торці з однієї сторони є отвори під шканти(перед), а в з іншої сторони отворів немає(зад). Розкладаємо боковини передом до переду. В отвори заливаємо клей та вбиваємо шканти. Дальше з допомогою основ збираємо корпуса шухляд, так щоб весь верх був з закромкованих елементів, а в торці отвори під шканти вийшли з обох сторін. Ставимо на підлогу фасади та забиваємо в отвори шканти і з’єднуємо фасад з корпусом. Зверху бачимо мітки під ручки. Беремо свердло діаметром 5 мм та досвердлюєм отвори під ручки(так щоб просвердлити і фасад і основу після нього). Кріпимо ручки з допомогою болтів. Якщо болт задовгий потрібно ставити шайбу, якщо закороткий свердлити потай в основі. На корпус шухляди з низу кріпимо задню стінку. Прикручуємо направляючі і маємо готові шухляди.

 

 

2014-07-16 13.37.442014-07-16 13.42.142014-07-16 13.37.352014-07-16 13.48.262014-07-16 13.56.312014-07-16 13.59.562014-07-16 14.06.012014-07-16 14.06.16

Дверцята.

Розкладаємо фасади на підлозі таким чином щоби отвори під завіси(діаметром 35мм) були до вас. Вставляємо в отвори ту частину завіс яка в нас залишилась. Прикручуємо завіси шурупами 3х16. На маленьку дверку від стола з внутрішньої сторони ставимо скло. Вирівнюємо його та прикручуємо з допомогою скло тримачів та саморізів 3х16. Вішаємо дверцята на корпуса наших меблів при цьому слідкуємо щоб регуліровочний болт(той що другий від краю завіси) потрапив в паз «метелика», а зажимний(той що перший) був добре зажатий. Регулюємо дверцята з допомогою регуліровочного болта, та остаточно фіксуємо з допомогою зажимного. Головки конфірматів закриваємо заглушками.

 

 

2014-07-16 14.15.512014-07-16 14.17.202014-07-16 14.36.262014-07-16 14.47.462014-07-16 14.48.172014-07-16 14.49.39

Ліжко.

З ліжком проблем виникати не повинно. Якщо ви все правильно зібрали, т о вам залишається тільки скрутити ті деталі що залишились, прибити з низу ніжки та прикрутити бильця. Все, можна ставити матрац.

2014-07-16 15.16.11

 

 

 меблі для народу/про нас/про меблі читати/меблі каталог ціни/меблі на замовлення/топ продаж/відгуки/наші роботи/партнери/доставка та оплата/світ меблів/зверніть увагу/скачати інструкції/карта сайту


 

Відео для тих хто хоче зібрати кухню самостійно. Тут вказані всі нюанси, які можуть виникнути при зборці кухонних чи будь-яких інших меблів.


 

Як кріпити газовий фіксатор. Зборка тумбочки від кухонного гарнітуру Єва.

2015-04-18 13.46.23Спеціально для наших читачів які хочуть зібрати меблі самостійно ми розкажемо як кріпити газові фіксатори. Сьогодні каталог меблів будь-якої фабрики містить моделі де використана сучасна фурнітура. Людині яка ніколи не збирала меблі часом буває важко розібратися як правильно кріпити той чи інший механізм не дивлячись на те що фабрики надають досить „детальну” інструкцію по зборці.

 

Газові фіксатори прийшли на зміну механічним. Вони довго і добре працюють, мають меншу вагу та розміри ніж механічні, їхня робота безшумна. Газові фіксатори плавно піднімають дверцята, надійно фіксують їх в відкритому положені, а також перешкоджають різкому закриванню дверей що збільшує сроки служби завіс. На відміну від газових механічні фіксатори дуже часто виходять з строю і людині приходиться підтримувати однією рукою тумбочку, що не дуже зручно. Крім того, виглядають вони не так акуратно як газові, а з часом їхня робота починає супроводжуватися різними звуками.

 

Всі серйозні фірми які виготовляють меблі на замовлення використовують газові фіксатори. Фабрики також стараючись покращити якість своєї продукції все більше використовують саме ці механізми. Якщо ви відкриєте каталог меблів які пропонує наш магазин, то переконаєтесь, велика кількість моделей меблів працює як раз на таких фіксаторах.

 

Існує багато способів прикріпити газовий фіксатор, так щоб дверцята відкривалися під потрібним кутом та чомусь багато людей роблять це так, що двері взагалі не закриваються. Один з найзручніших варіантів, який до того ж максимально знижує нагрузку на завіси – це зробити так, щоб дверцята відкривалися під кутом 80 градусів.

 

Як правило, на фабричних меблях є мітки під кріплення до газового фіксатора та інколи їх просто забувають поставити, або сильно зміщують і дверцята погано закриваються. Якщо ви купуєте вироби які розміщені в каталозі меблів нашого магазину, то ніяких проблем не буде. Ви завжди можете скачати необхідну інструкцію в нас на сайті чи зателефонувати нам і ми проконсультуємо вас що до зборки меблів. Та деколи буває інша ситуація. Наприклад людина сама замовляє собі порізку плити та фасади де немає ні міток ні взагалі ніяких отворів. Або, наприклад, хтось хоче поміняти механічний фіксатор на газовий. Щоб це зробити потрібно знати розміри. Якщо кріпити газовий фіксатор методом втика буде багато лишніх отворів.

2015-04-18 13.44.44 (2)

Для того щоб дверцята відкривалися та фіксувалися під кутом 80 градусів необхідно відміряти від верхньої основи(тої що з завісами) 260мм і провести паралельну лінію. Далі, від краю основи(він завжди закромкований) відміряємо 10мм і кріпимо круглу частину основи фіксатора. Іншу подовгувату частину основи обмежувача кріпимо до дверцят. Її центр повинен находитися на відстані 100мм від того краю дверцят де прикручені завіси. З боку дверцят також необхідно відступити 30мм. Після того як ви прикріпили двері до основ тумбочки можна вставляти газовий фіксатор.

2015-04-18 13.47.24 (2)2015-04-18 14.08.58

Газовий фіксатор вставляється товстішою частиною до дверей. Якщо ви чи хтось інший зробите навпаки, то цей механізм дуже швидко вийде з ладу і перестане підтримувати дверцята. Якщо ви бачите що фіксатор вставлено неправильно, то його необхідно поміняти сторонами навпаки. Непробуйте виймати фіксатор силою, відкручувати саморізи, підважувати викруткою пластину чи вигадувати щось інше. Просто відкрутіть фіксатор і переставте його товстішою стороною до фасаду. Дивіться відео:

 Як зняти газовий фіксатор непошкодивши його.